Подарунок від ельфів: на Печерську розквітли азалії

Марічка ШАМОТА

Що пов'язує грецьку легенду про Купідона й лісових ельфів з ботанічним садом на Печерську? 

Головні герої — азалії й камелії — розцвіли у Ботсаду імені Гришка. «Вечірній Київ» зустрівся зі старшим науковим співробітником Ботсаду Жанною Ярославською й готовий розповісти усі цікавинки цих зимових квітів.

— У перекладі з грецької «Азалія» означає «сухий»: у не квітуючий період вони схожі на звичайні зелені кущі. А от коли починають розпускатись квіти, то на одному кущі може відкритись понад 500 квітів. Уявіть, на який казковий сад може перетворитись невелика оранжерея! — розповідає Жанна Миколаївна.

У природі аромат азалій є дуже сильним, тому під час виведення сортів для оранжерей, селектори схрещують їх так, щоб запах був ледь вловимий. Але, за легендою, їхній чарівний аромат – це подарунок лісових ельфів.

— Рятуючись від пожежі, сімейство ельфів змушене було просити прихисток у лісових квітів, але приймати на постій чужинців вони не хотіли. І тільки один, непримітний на вигляд чагарник гостинно дозволив біженцям сховатися серед свого листя. І це були азалії. На знак подяки ельфи подарували квітам неймовірний запах, — переповідає грецьку легенду пані Жанна.

Азалії бувають ранньо, середньо й пізньо квітуючі. Пік цвітіння припадає на середину лютого й триває зазвичай 2-2,5 тижні. Проте, якщо сонячна погода зберігатиметься надалі, то пік настане раніше.

Одна квітка може зберігати свою декоративність до тижня, цілі кущі — до 1,5-2 місяці. Тож, усі три види створюють навколо себе справжню весну – вже з січня.

— У науковому світі азалію називають рододендроном. У природі вони налічують понад 600 видів, а в оранжереї ботсаду Гришка представлено близько 30 сортів. Вперше азалія індійська з'явилась тут у 1946 році у 20 різних видах, після чого наші селекціонери вивели ще 20 нових сортів, — розповідає Жанна. 

Окрім азалії, в оранжереї також представлено камелію японську. Вона відноситься до родини чайних – її листочки можна заварювати як чай. А от квітка камелії у Європі вважалась корсажною. Дами на балах прикрашали ними зачіски і вбрання. Коштувала така квітка нарівні із вишуканими прикрасами. З нею теж пов'язана цікава легенда.

— Мати Купідона Афродіта порадила сину летіти шукати любов на Сатурн. Там, побачивши неземної краси дівчат, він почав пускати в них свої стріли. Проте через їхню байдужість стріли пролітали повз. В розпачі він кинувся до Афродіти, яка, обурена такою поведінкою дівчат, перетворила їх на земні квіти — чарівні, але бездушні камелії.

Аби якомога більше відвідувачів змогли насолодитись цвітінням кущів, робочі години оранжерейного комплексу Ботсаду збільшили на годину – до 17:00, і працюватимуть оранжереї без вихідних до 15 березня. 

За 20 гривень відвідувачі можуть насолодитись комплексом з чорирьох оранжерей: "Орхідаріум", "Тропіки", "Плодові тропічні та субтропічні рослини", "Азалії та камелії". А в оранжереї "Рослини аридних областей Земної кулі" можна побачити рослини, які ростуть на планеті ще з часів динозаврів. Проте вхід до цієї секції коштує 400 гривень з екскурсією до 10 людей.

Години роботи: 10:00 — 17:00

Ціна: вхід на територію Ботсаду 50 грн, вхід до оранжерей – 20 грн.

Розташування: метро "Дружби Народів" або "Печерська", вул. Тимірязєвська, 1.

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *