Ярослава ЗОЛОТЬКО
19 листопада відзначають Всесвітній день туалету. З цієї нагоди «Вечірка» побувала в Музеї Історії Туалету.
Тут представлені як стародавні оригінали, так і сучасні. Тут можна побачити, як виглядали пращури туалетів у різних країнах, так звані нічні вази, та навіть купити сувенірний мінітуалетик.
Цікаві факти про туалет:
- Перший туалет у Західній Європі з’явився в епоху неоліту (5 тис. років до н. е.) – до цього людина не намагалася облаштовувати окреме відхоже місце. Це було сидіння з діркою, з-під якого відходи життєдіяльності стікали земляною трубою в море.
- У Китаї та Кореї туалети були вигрібного типу, і їхній вміст використовувався для отримання добрив. А сільські жителі цих місць приєднували туалети до свинарників.
- У багатьох країнах Європи, наприклад у Франції, до 18 століття існувала така послуга – людина-туалет. Заплативши певну суму, людина мала змогу справити природні потреби у відро, сховавшись за плащем спеціальної людини. Мета запровадження такої послуги – покращення благоустрою.
- На кораблях у 17 столітті використовували туалет-скриню.
- У 1516 році Леонардо да Вінчі першим у Європі спробував створити зливний туалет для замку короля Франциска І. Це було сидіння з отвором над трубою, що проходить до стічної ями.
Екскурсовод музею розповідає про заклад та експонати:
Музей Історії Туалету вже вдруге поспіль організовує конкурс громадських вбиралень. Є декілька номінацій – громадські вбиральні у закладах освіти, закладах охорони здоров’я, закладах громадського харчування. Мета – розвиток туалетної культури в нашій країні. Туалет має бути облаштовано креативно, технологічно та зручно для відвідувача, розповідає Катерина Філатова, куратор проєкту «Найкраща туалетна кімната «BEST WC».
Контакти: бізнес-центр «Башта № 5», вул. Рибальська, буд. 22.
Вартість квитка: 80 грн – для дорослих та 50 грн – для дітей і пенсіонерів.
Важливі новини та перевірена інформація в Telegram і Facebook.
Sourse: vechirniy.kyiv.ua