62
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду України закрила провадження про заборону продажу активів державного зрадника
Постановлено рішення про закриття провадження за апеляційною скаргою представників АРМА на ухвалу ВАКС.
Мін’юст відстоює послідовну позицію щодо активів підсанкційних осіб у тих справах, де є підстави і докази для застосування санкції стягнення. Відомство наголошує: безповоротне стягнення активів можливе саме в межах санкційної процедури за рішенням Вищого антикорупційного суду.
Ця правова позиція захищає державу від майбутніх компенсацій та ризику повернення майна власнику. Адже санкційне стягнення активів – це безповоротний перехід майна у власність держави без права на компенсацію колишньому власникові. Натомість при реалізації арештованого майна в межах кримінального провадження, у разі закриття справи без вироку про конфіскацію, всі кошти від продажу мають бути повернені власнику після закриття справи і зняття арешту, повідомляє Міністерство юстиції України.
Нагадаємо, 25 грудня 2024 року ухвалою Вищого антикорупційного суду, окрім іншого, було заборонено Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), здійснювати реалізацію рухомого та нерухомого майна, зокрема й того, що належало державному зраднику Віктору Медведчуку та його дружині Оксані Марченко. Ця заборона стосується виключно тих активів, які знаходяться на території України.
8 січня 2025 року агентство «АРМА» подало апеляційну скаргу на цю ухвалу.
23 січня постановою Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду було закрито апеляційне провадження за результатами розгляду цієї апеляційної скарги.
Водночас глава АРМА Олена Дума вважає, що заборона продажу активів Медведчука може допомогти йому оскаржити санкції в Європейському суді. І що «рішення ВАКС створить негативні прецеденти для інших активів, наприклад, яхти Медведчука, від продажу якої буде поповнено бюджет на мільярди гривень, включаються і наслідки для України на міжнародному рівні.
Окрім глобального несприйняття міжнародними партнерами таких українських рішень до зрадників України, право ЄС буде враховувати рішення, ухвалені в Україні, та посилатися на них».
Читайте також: На аукціоні продадуть яйця «Faberge» Медведчука та інші цінності