132
Будівництво метро на житловий масив Виноградар стало одним із найскандальніших довгобудів столиці, як і Подільсько-Воскресенський мостовий перехід
Ще 2019 року розпочали споруджувати цю транспортну гілку підземки, однак досі на цьому напряму немає станцій метрополітену.
У новому випуску «В тіні Каштана» журналісти зібрали заяви та прогнози щодо «будови століття», проаналізували та розповідають, чому виникають проблеми і переносяться терміни відкриття метро.
Споруджувала підземку компанія «Київметробуд». Її щедро впродовж років фінансували з міського бюджету. Водночас керівництво столиці не хотіло бачити, що з будівництвом справи кепські. Мер міста Кличко позичав очі у Сірка, а потім вибачився перед киянами, що давав передчасні обіцянки щодо відкриття нових станцій метро.
У грудні 2023 року метрополітен розірвав договір з «Київметробудом» на будівництво гілки на Виноградар. З компанією досі продовжують судитися, сподіваючись повернути бодай частину грошей.
13 травня 2024-го метрополітен оголосив тендер на добудову метро на Виноградар. Заклали на це майже 14 мільярдів гривень. Виграла конкурс група компаній «Автострада», яка була єдиним учасником торгів.
Уже після визначення переможця в КМДА заявили, що закінчити роботи мають наприкінці 2027 року. Загальна сума інвестицій у проєкт становить понад 50 мільйонів доларів. А також сказали про те, що «Автострада» розраховує на кредитні кошти та власний обіговий капітал у межах мільярда гривень, аби уникнути зупинок у будівництві.
Та чомусь уже за кілька тижнів представник підрядника Максим Шкіль розповів, що навряд чи добудують цю гілку підземки до 2027-го року, оскільки роботи можуть затягнутись через війну.
«Ми уклали контракт з мінімальною передоплатою, у ньому передбачена можливість відмовитися від обладнання, тому що воно частково виготовлене. Тобто, якщо ми будемо бачити, що ситуація з війною не покращується, місто не має грошей на будівництво цього об’єкта, ми зупинимо отримання цієї техніки і в цей напрямок інвестувати не будемо», – зазначив Максим Шкіль.
Тривожний дзвіночок. Міська влада не коментує це. Між тим, громада, мабуть, хотіла б знати, який же резервний план має муніципалітет у разі припинення інвестицій у спорудження підземки метро. Невже знову будівництво опиниться в тупику на довгі роки?
Детальніше дивіться в новому випуску «В тіні каштана» за посиланням
Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.