Суїциди в метро: психологиня пояснила, чому люди скоюють самогубства

Зазвичай «витуватцем» суїциду є депресія, але це не єдина причина трагедій у підземці

Петиція з вимогою встановити захисні екрани на станціях метро, опублікована на сайті Київради, вже набрала понад п’ять тисяч підписів. Автор петиції зазначає, що додаткові засоби захисту можуть запобігти трагічним випадкам, зокрема  спробам суїциду, що можуть скоїти люди, які перебувають у тяжкому психологічному стані.

Фото: ДСНС України

Психологиня Еліна Карепова в ефірі «В тіні Каштана» підтвердила, що складні часи, які Україна переживає в зв’язку з війною, дійсно можуть стати причиною погіршення психологічного та психічного здоров’я громадян.

«Дуже багато тривожних станів. Коли нервова система не може адаптуватися, не може сформувати механізми захисту або вони закінчуються, бо закінчуються ресурси, то з’являється постійна тривога, яка виливається в безсоння,  панічні атаки. Не завжди це можуть бути саме атаки як такі – це можуть бути якісь ситуації, які провокують якісь реакції, яких раніше не було… Коли внаслідок психозу або депресії люди роблять суїцид, це кваліфікується як смерть внаслідок хвороби, а не тому, що людина вирішила так зробити. Просто вона вже не може терпіти або була не в тому стані, щоб це зрозуміти», – пояснила Карепова.

Втім  причиною трагедій у підземці можуть бути не лише суїцидальні спроби, а й звичайна втома.

«Коли люди втомлені, знижується увага, і можуть бути нещасні випадки. Не через те, що людина хотіла щось зробити, а через те, що знижена увага. Тому будь-які убезпечуючі штуки зараз будуть корисні», – впевнена психологиня.

Дізнайтеся більше про причини нещасних випадків у метро в новому випуску «В тіні Каштана»

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *