Названо фактори небезпеки генераторів

Фахівці провели дослідження

Вплив бензинових або дизельних генераторів на довкілля та здоровʼя людей порівняно з транспортом може бути незначним, але масове одночасне використання цих засобів генерації електроенергії може становити небезпеку для людини.

Такі висновки фахівців, які дослідили наслідки роботи рідкопаливних генераторів, наводить Рух ЧЕСНО.

Як зазначають експерти, люди майже не здатні адаптуватися до акустичних подразників, тому шумове забруднення має накопичувальний ефект. Потужний шум активізує вироблення гормонів стресу — таких як адреналін, кортизол та норадреналін. Чим довше «працюють» ці гормони, тим вища ймовірність, що вони призведуть до небезпечних для життя фізіологічних проблем, зокрема  підвищення тиску, хвороб серцево-судинної, травної, нервової та ендокринної систем.

Дослідження Європейської агенції довкілля свідчать, що тривалий вплив шуму сприяє виникненню роздратування, безсоння, розвитку серцево-судинних хвороб та метаболічних проблем. Це також може погіршити розумову діяльність, а в дітей — здатність навчатися.

Крім того, інтенсивний шум також може погіршувати психологічний стан людини та викликати психічні розлади, зокрема депресію, тривожність, постстресовий і посттравматичний, тривожно-фобічні розлади.

Водночас звуки, гучність яких перевищує 85 дБ, можуть пошкодити органи слуху та навіть спричинити тимчасову втрату чи зниження цього чуття, дзвін у вухах та труднощі з розумінням мови. А вихлопни  від генераторів за своїм складом аналогічні до викидів автівок і містять чадний та вуглекислий гази, оксиди азоту, вуглеводні, альдегіди, сажу та часточки дрібнодисперсного пилу. Все це може викликати сильний кашель, блювоту та головний біль, а у взаємодії з вологою поверхнею слизової перетворюється на кислоти та призводить до набряку легень.

Нагадаємо, мешканці столиці виступають за заборону роботи гучних генераторів на вулицях міста.

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *