13,7K
Кияни виступили на захист нерухомості
«Промінвестбанк», який пов’язують із російським походженням, намагається продати житловий будинок-гуртожиток на Оболонському проспекті, 34 В. Зважаючи на це, мешканці просять міську і центральну владу та правоохоронців втрутитися в ситуацію.
Відповідну петицію з цього приводу зареєстровано на офіційному сайті Київради.
«Будинок-гуртожиток, розташований в Оболонському районі Києва, на пр-т. Оболонський 34-В, був незаконно придбаний 1996 року «Промінвестбанком» як нежитловий будинок на підставі договору, який був укладений з численними правопорушеннями», — йдеться в петиції.
Як зазначають її ініціатори, з 2018 року банк розпочав свою війну проти мешканців гуртожитку з метою отримання доходу, шляхом встановлення незаконних тарифів на комунальні послуги.
За неодноразовими зверненнями мешканців гуртожитку, Головне управління Держпродспоживслужби намагалося здійснити перевірку встановлених тарифів, але в зв’язку з тим, що працівники банку не допускали фахівців, перевірку провести не вдалося, що підтверджується судовими рішеннями у справі № 640/11075/19.
Перебування будинку у власності банку, наголошують автори звернення, унеможливлює приватизацію квартир мешканцями гуртожитку, які живуть там уже тривалий час.
Водночас, звертають увагу підписанти, згідно з інформацією, яка розміщена на офіційному сайті НБУ, власником істотної участі в банку станом на 01 січня 2022 року була Державна корпорація розвитку «ВЕБ.РФ» (російська федерація).
Рішенням Ради Національної безпеки та оборони України від 11.05.2022 року (введено в дію Указом Президента України від 11.05.2022 року № 326/2022) примусово вилучено в Україні об’єкти права власності російської федерації та її резидентів, зокрема корпоративні права в розмірі 99,772644 відсотка майна публічного акціонерного товариства «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк», що належать Державній корпорації розвитку «ВЕБ.РФ». Попри це, представники «Промінвестбанку», зазначають кияни, продовжують намагатися продати гуртожиток разом із мешканцями, які в ньому живуть.
Зокрема, спочатку будівля продавалась як один об’єкт, а наразі розділена і продається на аукціонах як окремі приміщення.
«Враховуючи викладене, з метою обмеження доступу російської федерації до економічних ресурсів, які потенційно можуть бути використані для підтримання ведення війни, та захисту прав мешканців гуртожитку, закликаємо Київську міську раду розробити та ухвалити відповідні політичні рішення, які сприяли б поверненню у власність територіальної громади міста Києва гуртожитку, який намагається продати російський банк», — звертаються до чиновників КМДА ініціатори збору підписів.
Зокрема, вони пропонують київській мерії звернутися до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Президента України з приводу спільної розробки заходів для припинення незаконного продажу будинку-гуртожитку
Водночас підписанти прохають міську владу спільно з Оболонською райдержадміністрацією вжити всі можливі заходи для повернення приміщення у власність територіальної громади Києва, а також звернутися до правоохоронних органів та забезпечити захист і дотримання передбачених чинним законодавством України прав мешканців будинку-гуртожитку.
Нагадаємо, Державна інспекція архітектури та містобудування (ДІАМ) дала дозвіл на реконструкцію нежитлових будівель поруч із легендарною «Летючою тарілкою».
Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.