88
Підземка працювала на третину можливостей
Упродовж минулого року Київський метрополітен на 43% збільшив обсяги пасажирських перевезень, але існують три чинники, які суттєво вплинули на стан роботи столичної підземки.
Про це повідомляє ГО «Пасажири Києва».
За висновками аналітиків цієї організації, незважаючи на зростання пасажироперевезень, до показників хоча б «ковідного» 2021 року столичному метро ще дуже далеко. Оскільки минулого року метро спрацювало на третину своєї потужності.
Як зазначили «Пасажири Києва», столична підземка могла б перевезти минулого року більше пасажирів, якби на це не вплинула вимушена обмежена робота метрополітену через відключення електроенергії, які продовжувались на початку 2023 року. Другим «гальмівним» чинником стала дія рішення Ради оборони Києва про зупинку громадського транспорту під час тривог, коли закривається рух наземної частини червоної лінії метро та рух зеленої лінії через Південний міст.
І третім негативним за своїм впливом фактором стала аварія на перегоні між станціями «Либідська»-«Деміївська» 8 грудня, що спричинила певне зменшення пасажиропотоку в метро синьої лінії.
За прогнозом фахівців, з урахуванням ремонту цього перегону принаймні до осені, це матиме негативний вплив на пасажиропотік у метро протягом всього поточного року.
Водночас наразі відсутні передумови для скасування рішення про зупинку руху метро на відкритих ділянках під час тривог. Водночас очікується, що міська влада та керівництво метро організують ремонт перегонів на Тараса Шевченка-Почайній.
«Тому й пасажиропотік у метро цьогоріч навряд чи суттєво виросте», — прогнозують в ГО.
Нагадаємо, 8 грудня постійна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій КМДА ухвалила рішення через підтоплення зупинити на шість місяців рух поїздів метро на ділянці «синьої» гілки – від станції «Теремки» до «Деміївської».
Пізніше у КМДА заявили, що, за попередніми висновками експертів Науково-дослідної судово-експертної установи, причиною деформації тунелю між станціями «Деміївська» – «Либідська» є неякісні проєктні рішення та будівельно-монтажні роботи спорудження конструкції тунелю цієї ділянки.