Марія КАТАЄВА
Цьогоріч в Україні вперше відбудеться всесвітній форум медичного туризму Global Healthcare Travel Forum 2020. У квітні 2019 року представника нашої країни обрали президентом Глобальної ради GHTC. Загалом в організації 56 країн, тому наступний шанс продемонструвати свої медичні послуги на міжнародному рівні ми матимемо лише через 56 років.
Всесвітній форум медичного туризму Global Healthcare Travel Forum 2020 пройде у Києві, Львові та Трускавці 22 – 25 квітня.
– Сотні країн світу розвивають медичний туризм задля збільшення надходжень до бюджету, адже медичні туристи – найбільш дохідний та платеспроможний клієнт. Задля розвитку та промоції медичного туризму Global Healthcare Travel Forum пройде одразу в трьох місцях – у Києві, Львові та Трускавці. У наших планах – показати іноземцям можливості медичного туризму не тільки Києва, а й Київської області у рамках Київської агломерації, – зазначила начальниця Управління туризму та промоцій КМДА Марина Радова. – Київські клініки мають сучасне обладнання, висококваліфікованих лікарів, використовують європейські протоколи лікування, надають якісний сервіс та супровід іноземних пацієнтів. Завдяки відносно невисокій вартості лікування та достатньому рівню розвитку медицини у окремих галузях, столиця України та Київська агломерація може стати одним помітних гравців на світовому ринку медичного туризму.
Київ має багатий історико-культурний потенціал, вигідне географічне положення в Європі та багаторічний досвід у сфері рекреації та лікування. Іноземні пацієнти приїжджають у столицю задля лікування офтальмологічних захворювань, реабілітації, пластичної хірургії та естетичної медицини, репродукції, стоматології, клітинної терапії, кардіохірургії. Найбільше маємо медичних туристів з Ізраїлю, Іспанії, Італії, східних кран, як Бахрейн, Саудівська Аравія, ОАЕ, Кувейт, країн Середньої Азії та Кавказу, як Казахстан, Узбекистан, Грузія, Азербайджан та інші. За підсумками форуму очікуємо збільшення іноземних пацієнтів та туристів, які обирають лікування та оздоровлення в Україні. Корисні поради від іноземних експертів допоможуть нашим медичним центрам, туристичним компаніям та провайдерам медичного й оздоровчого туризму більш якісно та системно промотувати свої послуги за кордоном.
Як розповіла президентка Global Healthcare Travel Council та Асоціації медичного туризму України Віолетта Янишевська, форум в Києві триватиме два дні. В його програмі – виставка-презентація медичних закладів, інфотури до лікувальних та оздоровчих закладів та Асамблея медичного туризму, на якій оберуть головуючу країну на 2020-2021 рік. Очікуються учасники з понад 50 країн світу.
За словами Марини Радової, у вільний час учасникам форуму запропонують поближче ознайомитися з Києвом. якраз наприкінці квітня для цього буде сприятливі погодні умови.
Діамантовим спонсором форуму виступить Туреччина.
– Це унікальний шанс для України заявити про себе як про одну з провідних країн медичного та оздоровчого туризму у світі, – впевнений Emin Çakmak, засновник та почесний президент Global Healthcare Travel Council, президент Turkish Healthcare Travel Council. – Туреччина має позитивний досвід у розвитку медичного туризму, щороку її відвідує 1 млн 850 тисяч іноземних пацієнтів. Як зазначив Emin Çakmak, для розвитку цієї галузі України потрібно спростити для медичних туристів візовий режим, а також на державному рівні підтримати приватні медичні заклади. У Туреччині держава покриває 70% витрат пацієнтів у комерційних медичних закладах, що сприяло розвитку інфраструктури та інвестиціям в медичні технології.
– Нам є чим пишатися, щороку потік медичних туристів до країни зростає, – розповів Ігор Торський, віце-президент Української Асоціації Медичного Туризму, генеральний секретар Global Healthcare Travel Council. – Минулого року за нашими даними до України приїхало 65 тисяч медичних пацієнтів, що принесло країні близько 182 мільйонів доларів. У 2019 році медичні туристи витрачали в середньому 2800 доларів за поїздку. Затребуваними є такі галузі медицини, як офтальмологія, реабілітація, онкологія, а також високотехнологічні клітинні технології та репродуктивна медицина. Серед переваг для іноземців – доступні ціни та відсутність списку очікування.
До участі у форумі запрошуються лікарі та медичні заклади, особливо ті, які вже мають досвід роботи з іноземними пацієнтами. Детальніша інформація буде розміщена на сайті Української Асоціації Медичного Туризму.
Global Healthcare Travel Forum – це конгрес світового масштабу, який збере провідних провайдерів медичного туризму та представників профільних асоціацій із більш ніж 40 країн світу. Проведення міжнародного форуму такого рівня є надзвичайно важливим для розвитку туристичної галузі, зокрема, задля підвищення інтересу до Києва з боку іноземців та розвитку медичного та оздоровчого туризму.
Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.
Sourse: vechirniy.kyiv.ua