З початку повномасштабного вторгнення Київщина зазнала значних втрат. Найбільшою є загибель мирних мешканців, представників сил безпеки, а також всіх тих, хто за нашу свободу героїчно віддав найцінніше — своє життя.
Після деокупації почалися заходи з метою документування злочинів, вчинених збройними силами рф. Слідчі виявляли тіла закатованих людей, документували пошкодження критичної інфраструктури, помешкань громадян, автомобілів.
Жоден окупант не уникне покарання. Саме тому на Київщині, у Гостомелі, запрацював Штаб з документування воєнних злочинів.
У заході взяли участь представники Головного слідчого управління, очільник слідчого управління поліції Київщини Віктор Луговий, його заступник Віта Єфіменко, керівник відділу розслідування злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту Христина Конова, співробітники відділу криміналістичного забезпечення, голова Гостомельської селищної військової адміністрації Сергій Смаль та представниця міжнародної правозахисної групи Global Right Compliance Джуліанна Рома.
Всі присутні на відкритті вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих громадян.
Технічні засоби для фіксації злочинів окупантів.
Правоохоронців Київської області постійно підтримують іноземні представники та різними способами допомагають наблизити перемогу України.
У своїй промові Джуліанна Рома виразила готовність у тісній співпраці під час розслідування злочинів загарбників.
Наостанок вона зазначила, що відкриття Штабу у Гостомельській громаді є символічним знаком, адже саме тут був відбитий наступ російських військ.
Джуліанна Рома (крайня ліворуч), представниця міжнародної правозахисної групи Global Right Compliance.
Начальник відділу криміналістичного забезпечення Олександр Малиш продемонстрував технічні засоби, за допомогою яких криміналісти Київщини здійснюють фіксацію безчинств окупанта не тільки на території нашого регіону, а й у Харківській, Херсонській областях.
Інструментарій для роботи криміналістів.
«За підтримки керівництва Національної поліції ми створили у структурі Головного управління новий відділ — відділ розслідування воєнних злочинів, вчинених агресором. Цей відділ буде працювати максимально ефективно — належне документування всіх злочинів для того, щоб кожен окупант поніс заслужену відповідальність. У майбутньому докази будуть фундаментом підтримання обвинувачення у міжнародних судах», — зазначив Віктор Луговий.
Полковник поліції вказав, що відділ буде взаємодіяти з громадами всієї області. Він закликав всіх розповсюджувати інформацію щодо дії Штабу, завдяки якому слідчі зможуть отримати вичерпні дані та провести швидке, повне неупереджене досудове слідство і зібрати повноцінні докази вини агресора.
Олександр Малиш, начальник відділу криміналістичного забезпечення.
З моменту деокупації було зареєстровано понад 13 тисяч кримінальних проваджень щодо вчинених злочинів російськими військовослужбовцями на території Київської області.
«На теперішній час наш відділ проводить досудове розслідування у понад 600 фактах російської агресії проти громади селища Гостомель. Штаб відкрито з метою якісної та оперативної роботи, з можливістю виїхати до кожного», — повідомила Христина Конова.
Христина Конова, керівник відділу розслідування злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту.
Поліція Київщини закликає всіх мешканців долучитися до збору інформації! Якщо ви стали свідками, потерпілими або вам відома інформація стосовно вчинення воєнних злочинів у результаті збройної агресії окупантів, звертайтеся до Штабу за адресою:
Київська область, селище Гостомель, вулиця Остромирська, 37.
Або до слідчого управління за адресою:
Місто Київ, вулиця Дегтярівська, 15а або за номером телефону: +380 638 785 822, електронна адреса: [email protected].
Читайте також за темою:
«Україна ідентифікувала сотні тисяч військових рф і перевіряє на причетність до воєнних злочинів».
«Окупанти на Херсонщині вчиняли сексуальне насильство над жінками віком від 19 до 83 років, — комісія ООН».
Ольга СКОТНІКОВА, Поліція Київської області, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua