Форум «Освіта Дивосвіту». Фото надане організаторами
Головним меседжем форуму «Освіта Дивосвіту» стало те, що освіта має народжувати субʼєкта і особистість, здатну творити новий вільний світ.
У столиці відбувся просвітній форум Освіта Дивосвіту, що зібрав сучасних українських мислителів і діячів. Серед спікерів заходу були отець Андрій Зелінський і отець Георгій Коваленко, професор Володимир Нікітін, заступниця міністра стратегічних галузей промисловості Анна Гвоздяр, доктор філософських наук Олександр Філоненко, бригадний генерал ЗСУ, Герой України Сергій Собко, волонтерка Ксенія Фощий, засновник першої в Україні приватної школи Володимир Співаковський та інші.
Окремий розділ присвятили пам’яті видатного українця Ігоря Козловського, що підтримував ідею Форуму і брав активну участь у його створенні.
Спікери заходу. Фото надане організаторами
Форум можна було відвідати і офлайн, і онлайн. Загалом він зібрав понад 1000 гостей, що продемонстрували свою активність, небайдужість і захопленість ідеєю впровадити зміни до сучасної освіти. Окрім Києва та області на форум приїхали гості з Тернополя, Житомира, Донецької області, Харкова, Хмельницького, Миколаєва, Миргорода, Запоріжжя, Вінниці, Полтавської області та Рівного.
Форум «Освіта Дивосвіту» став першою подією про самоусвідомлення себе в трансформаційному процесі України. І запропонував дискурс про роль освіти у світі вільних людей. Метафора форуму «мистецтво запалювати зорі» — мала практичне розгортання на мапі дивосвітної подорожі. Учасники мали можливість побачити й усвідомити трансформаційну модель освіти, що дозволить особистості змінювати світ на краще.
Учасники форуму. Фото надане організаторами
Концепцію форуму була заснована на книзі Андрія Зелінського «Семенові зорі». Андрій Зелінський — письменник і філософ, співзасновник Української академії лідерства, військовий капелан, політолог, викладач. «Семенові зорі» — це алегорична казка, кожна сторінка якої наповнена символікою, знайомими українськими образами. Кожен герой казки грає свою важливу роль, додаючи у спільну історію власних сенсів, а кожна подія спонукає до глибоких роздумі в і сприяє особистому зростанню.
За сюжетом головний герой Семен вирушає в подорож, аби побачити власне село з-за валів з іншого боку та навчитися запалювати зорі. Уся мандрівка — про становлення особистості і служіння громаді. Формування цілісності і зрілості головного героя, випробовування, трансформації, зростання, як особистість та здобуття нових уявлень про життя та своє місце в світі.
Андрій Зелінський. Фото надане організаторами
«Сьогодні, в контексті усього, що відбувається в Україні і у світі, в контексті, коли ми помічаємо, скільки насправді коштує людська свобода, і як дорого ми платимо за гідність людини, саме сьогодні час подумати про найважливіше, — зазначив Андрій Зелінський. — Про те, як зробити так, аби людям 21 століття і людству після нас не стало незворотньо темно. Те, що попереду, буде не тільки вимагати, але й окрилювати, надихати, викликати з глибини нашого життєвого досвіду вільну і гідну людину. Свідому у своїй гідності і здатну змінювати світ на краще».
На думку Андрія Зелінського, головним методом, здатним сформувати вільну людину, є подив як спроба дослідити реальність.
«Для Платона і для Арістотеля філософія розпочиналася з подиву. А далі — враження, яке торкає, зацікавлення, яке забирає спершу частину твого часу і ти пірнаєш, ознайомлюєшся, усвідомлюєш. Ти торкаєшся реальності так, що вона починає промовляти крізь тебе — твоїми словами, твоїми уявленнями, твоїми образами. Подив — як портал у іншу парадигму світосприйняття», — зауважив він.
Інеса Кравченко. Фото надане організаторами
Засновниця форуму Інесса Кравченко поділилася, що «Освіта Дивосвіту» стала викликом, але всі поставлені задачі були виконані.
«Головне, що я відчула — це спільне поле. Що не тільки я захоплена ідеями, але й багато людей навкруги. І нам треба рухатись далі. Задачі та виклики змінюються, Людина — залишається», — підкреслила Інесса Кравченко.
Вона проанонсувала презентацію свіжого номера журналу «Колесо Життя», присвяченого головним тезам форуму і наступній зупинці на мапі — «Людина Дивосвіт».
Ті, хто зацікавився темою, можуть послухати розповідь Андрія Зелінського про сенси книги, придбати саму книгу «Семенові зорі» або доступ до запису з виступами усіх спікерів форуму.
Освіта має народжувати особистість, — Інесса Кравченко. Меценатка та ідейна натхненниця Просвітнього Форуму «Освіта Дивосвіту» розповіла «Вечірньому Києву» про головну концепцію події та важливість трансформації для нашої країни.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua