Цієї п’ятниці, 22 вересня, у сквері біля Ірпінського відділу поліції встановлять пам’ятник «Воля», присвячений героїчному спротиву міста проти російських загарбників.
Скульптуру створили із залишків російських ракет, що летіли на регіон у лютому-березні 2022 року. Проєкт реалізується за ініціативи Національної поліції України в Київській області.
Про це повідомляється у телеграм каналі ITV News. Ірпінь. Буча. Гостомель.
Фото: ITV NEWS
«У період російської навали на Приірпіння було випущено величезну кількість снарядів, мін та касетних боєприпасів. Ці обстріли спричинили масштабні руйнування, смерті та поранення сотень мирних жителів і захисників нашого міста. Цей убивчий метал ще продовжують знаходити та знешкоджувати. Наша мета заключена в утилізації його, шляхом перетворення на скульптури, що будуть спомином про ці карколомні страшні дні. Дні, в яких ми все одно вистояли, зміцнивши нашу віру, силу і міць», — розповідають ініціатори проєкту.
До складу проєктної групи увійшли скульптори Кирило Гузенко та Артем Стрембіцький, художниця Софія Дзюблюк, архітекторка Любов Тютіна, дизайнерка Зореслава Дзюблюк та IT- консультант Андрій Мартинюк.
«Ідея скульптури в тому, що волю народу зламати обстрілами та ударами неможливо. Чим більше гатили по нас, тим сильнішою ставало бажання вистояти й перемогти. Вся ця зброя, яка розроблялась нашими ворогами заради того, щоб нас вбити, пробудила нашу свідомість, загартувала дух і наше прагнення перемоги та життя в цивілізованому світі», — пояснюють автори скульптури.
Окрім фізичної інсталяції, було створено й віртуальне інтерактивне доповнення «VOLIA». Кожен зможе зчитати QR-код та переглянути скульптуру у віртуальній реальності. Окрім того, за QR-кодом можна дізнатися більше про кожен боєприпас, що став частиною інсталяції.
Після відкриття проєкт буде доступний українською та англійською мовами, але надалі вибір мов планується розширювати.
Нагадаємо, що наприкінці серпня в Ірпені встановили скульптуру «Спротив», присвячену захисникам міста-Героя.
До теми: у центрі столиці встановили мініатюрного Привида Києва.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua