Понад 15 тисяч українців та українок з початку цього року долучилися до програми «Власна справа» та подали заявки на отримання мікрогранту для створення або розвитку вже наявного бізнесу. Про це повідомили в Управлінні комунікацій Державного центру зайнятості.
Програма, впроваджена в рамках урядового проєкту єРобота, передбачає надання мікрогрантів на створення або розвиток підприємницької діяльності.
Основною вимогою для участі в програмі є створення нових робочих місць. Розмір гранту — від 50 до 250 тисяч гривень.
Повернення гранту відбувається протягом трьох років у вигляді сплачених податків та зборів. До участі у програмі може долучитися кожен українець, ФОП чи юридична особа.
Кроки для участі у програмі
Одержувачі грантів можуть, за потреби, пройти навчання з основ підприємницької діяльності та отримати консультації у центрах зайнятості.
Рішення про надання гранту приймає Державний центр зайнятості після перевірки Ощадбанком ділової репутації заявника та відомостей у заявці, а також враховуючи результати співбесіди з отримувачем, проведеної регіональним центром зайнятості.
Заявку можна подати через портал Дія. Для цього необхідно заповнити відомості про себе у електронній формі та додати бізнес-план, зразок якого можна завантажити на порталі Державної служби зайнятості.
Серед подавачів заявок цього року ФОПи склали 63%, фізичні особи — 28%, юридичні особи — 9%.
Топ сфер діяльності, на які беруть мікрогранти: оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів; тимчасове розміщування й організація харчування; переробна промисловість.
Найбільше заявок надійшло з міста Києва, Львівської та Київської областей.
Охочі скористатися програмою «Власна справа» можуть подати заявку на отримання мікрогранту на порталі Дія до 19 листопада 2023 року.
Також нагадуємо, що триває прийом заявок за програмою «Грант для ветеранів та членів їх сімей», які мають можливість отримати кошти на розвиток бізнесу в розмірі до 1 млн грн.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua