Рідкісне явище — веселка перед заходом сонця. Фото: ЦГО ім.Б.Срезневського
Перед заходом сонця у хмарах з’явилася райдуга.
Вчора з вечора і до глибокої ночі над Києвом гриміло і блискало. Гроза була рідкісної краси. Але і перед нею кияни спостерігали за особливим світлом у хмарах. Що це було пояснили у Центральній геофізичній обсерваторії імені Бориса Срезневського.
«Надвечір, шостого липня 2023 року, на правому березі Києва можна було спостерігати цікаве явище. Над столицею перед заходом сонця та грозою, у хмарах, на декілька хвилин з’явилась райдуга. Вона нагадувала „райдужну хмару“, що є рідкісним гірським феноменом і може ввести в оману містян», — зазначили в обсерваторії.
«Райдужні хмари» складаються з водяних кристалів однакового розміру. Вони з’являються, коли Сонце займає певне положення на небі і при цьому практично повністю ховається за щільними хмарами.
У результаті збереження оптичних властивостей сонячного світла на хмарах, вони забарвлюються в різні кольори. Триває цей феномен доки сонячне світло не зникає з небосхилу
Після веселки у рожевих хмарах з’являлися блискавки. Фото: Олександр Галух
Після веселки у рожевих хмарах з’являлися блискавки. Фото: Олександр Галух
Взимку кияни були свідками іншого рідкісного атмосферного явища — сонячного гало. Найчастіше гало має вигляд світлого слабко забарвленого кола навколо Сонця чи Місяця. Також у небі навколо сонця можна побачити кольорові плями або яскраву дугу з центром у зеніті.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua