26 та 27 грудня в «Артеці» міський Департамент освіти та науки і КПДЮ зібрали більше 170 лідерів учнівського самоврядування столиці на Форум «Відповідальне лідерство – шлях до успіху».
Центр публічної комунікації та інформації, у співпраці з Фундацією PAUCI та Київською Громадською Платформою, провели кількагодинну інтерактивну гру «Участь молоді у прийнятті рішень».
Команди шкіл із десяти районів Києва впродовж трьох годин напрацьовували проєкти щодо покращення життя в столиці.
– Києву дуже пощастило з молоддю. У свою чергу, мусимо зробити все, що від нас залежить аби і молоді пощастило з містом, – зазначив заступник директора КП «Центр публічної комунікації та інформації» Дмитро Кулібаба. – Сьогодні старшокласники матимуть змогу помріяти та попрактикуватися з механізмами участі. Для них – це гарна нагода аби усвідомити свою відповідальність за майбутнє міста.
Дмитро Кулібаба повідомив, що три найкращі проєкти, за які учні самі ж проголосують, у подальшому будуть обговорені на круглому столі з представниками публічної влади та відповідними учнівськими командами.
– Це перший масштабний захід такого плану. Ніхто раніше не проводив у Києві інтерактивні навчальні тренінги, на яких би молодь висловлювала свої потреби, а влада врахувала б їх думки під час розробки стратегії розвитку міста. Звідси й назва інтерактивної гри – «Участь молоді у прийняті рішень», – зазначив голова ГО «Київська громадська платформа» Олексій Коваленко. – Ми хочемо, щоб молодь повідомляла на ранніх етапах, яким має бути місто з позиції школярів і студентів.
Радник міського голови Полтави та представник PAUCI Роман Широких закцентував увагу на тому, що в Україні до молоді замало прислухаються.
– Такий Форум дозволяє активізувати шкільну молодь, аби діти відчули, що від них щось таки залежить. Також, важливим є розвиток навичок проєктного менеджменту. Спочатку учасники шукатимуть проблемні місця в місті, потім – шляхи їх вирішення. Наступним етапом буде голосування, де ми спільно визначимо найактуальніші та найцікавіші ідеї, для подальшої їх реалізації, – розповів Роман Широких.
Зрештою, перемогли команди з Солом‘янського і Подільського районів міста, а Дніпровський та Оболонський райони поділили третє місце. Спектр проєктів видався дуже обширним: від продовження маршруту громадського транспорту, до створення на платформах університетів просторів із генерації трансформаційних ідей «Антимісто». Більшість голосів зібрали ідеї, які стосувалися доступності міських просторів для людей з інвалідністю, потреби переробки листя в папір, очистки води та сучасних тротуарів з обігрівом – навколо цього продовжимо розмову вже за круглим столом.
Представники міської влади та організатори відзначили практичність, креативність та новаторство усіх пропонованих до розгляду проєктів. Але головне, чого було досягнуто, – учні попрактикувалась з інструментами участі та усвідомили, що в місті влада та молодь – партнери та чують один одного.
Читай "Вечірку" в Telegram та Facebook.
Sourse: vechirniy.kyiv.ua